První týden za námi

7. října 2018 v 0:18 | Sestřička medička |  1. ročník
Tak už máme za sebou první týden školy...

Ufff, co vám budu povídat, tento týden zdál se mi poněkud hektický. Byl to týden denního vstávání a dojíždění z Prahy do Plzně a zpět. Týden běhání po Plzni a vyřizování různých kartiček (MHD apod.). Týden čekání ve frontě na studijním oddělení. Týden cestování MHD po Plzni a hledání zastávek a vhodných spojů. Týden pátrání po tom, kde mám vůbec výuku a do jaké učebny mám jít apod. Hlavní je, že jsem ten zákeřný týden zvládla bez větších problémů a cítím se po něm ještě více zocelena. :-)

Abych se vrátila ke škole... Jelikož mám z předchozího studia uznané nějaké předměty, nemám tak obsáhlý rozvrh jako moji spolužáci, ale i tak to nebude zrovna procházka růžovým sadem. Zbavila jsem se převážně předmětů, za které je nejméně kreditů a bývají jedny z těch nejvíce v pohodě, ale alespoň ušetřím nějaký drahocenný čas. V tomto semestru musím zvládnout pět předmětů (anatomii, angličtinu, biologii a genetiku, lékařskou chemii a výpočetní techniku). Když to vezmu v porovnání s jinými obory, kde jsem za semestr měla předmětů třeba dvacet, zdá se to jako brnkačka, ale opak bude pravdou. Při psaní tohoto článku přemýšlím nad tím, čeho se tento semestr nejvíce bojím a proč. Strašákem všech prváků bývá zákeřná anatomie, ale pro mě to je překvapivě chemie. Ačkoliv se v tomto předmětu spíše prý opakuje středoškolská chemie, bude to pro mě největší boj. Chemii jsem měla ve škole naposledy asi tak před deseti lety a mám pocit, že už neumím ani názvosloví oxidů, ale to snad doženu.

Je pár minut po půlnoci, sedím na noční službě v nemocnici, na oddělení je relativně klid a děti spí (jen to nezakřikni!). Dřív bych v této chíli zapínala nějaký film nebo seriál, ale rozhodla jsem se dnešní noc věnovat opakování chemie.

Tak tedy kyselinám zdar!

Vaše sestřička medička (budoucí chemička :-D)
 


Komentáře

1 Mája Mája | 9. října 2018 v 10:41 | Reagovat

Které všechny předměty ti uznali? :-) Biofyziku, latinu, psychologii a oše postupy? Nebo ještě něco?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama