Srpen 2018

Zápis za námi

23. srpna 2018 v 18:47 | Sestřička medička |  1. ročník
Ahoj!
Po delší době se zase konečně ozývám, jelikož je léto u nás na oddělení v nemocnici poměrně šílené, co se počtu služeb týče. To víte, dovolené atd., takže jsem v práci pomalu denně a na psaní článků už po službě nemám sílu ani náladu.

Každopádně dnes jsem měla konečně volno a udělala jsem si výlet do Plzně na náhradní termín zápisu do 1. ročníku Všeobecného lékařství. Naivně jsem si myslela, že nás na náhradním termínu bude poměrně málo, ale opak byl pravdou a posluchárna praskala ve švech.

Samotný zápis probíhal stejným způsobem jako znám z jiných fakult UK - vyplňování potřebných dokumentů, indexů, vyřizování průkazu studenta a překvapivě se konal i test z cizího jazyka, který si student volí do 1. ročníku (angličtina, němčina, francouzština a španělština) a podle cizích jazyků budeme i rozdelěni do 12 kruhů. Všechno jsme poměrně rychle zvládli a dozvěděli se další potřebnou informaci a to tu, že s výukou začínáme 1.10.2018. No, už se nám to blíží.

Tak jsem se dnes oficiálně upsala na pár let (minimálně na rok - v tom horším případě) Lékařské fakultě v Plzni a první, co mě po odchodu z fakulty napadlo, bylo: "Vítej na palubě, blázne"!