Jak jsem se stala sestřičkou

21. července 2018 v 12:35 | Sestřička medička |  O mně
Když jsem byla malá, měla jsem chvíli období, kdy jsem chtěla být paní doktorkou a ještě nejlépe tou, která se stará o zvířátka (v té době jsem se starala akorát tak o své plyšáky). Po čase jsem si to rozmyslela a následovala éra zpěvačky, herečky nebo učitelky. Najednou mi bylo 14 let a já měla začít přemýšlet o tom, kam chci jít na střední školu a čím vlastně chci v dospělosti být. Osobně jsem měla jasno, chtěla jsem na SOŠ veterinární v Českých Budějovicích, ale jelikož by to pro mě znamenalo bydlet na internátu, mamka mě tam nechtěla pustit. Musela jsem si vybrat tedy školu u nás v kraji a chtěla jsem tedy studovat obor zaměřený na informatiku a ekonomiku. Opět následovala rozmluva od mamky, že nenajdu v tomto oboru uplatnění, budu špatně shánět práci a bylo mi podsouváno, ať jdu na zdrávku. Denně jsem poslouchala, že jako sestřička mám jistou práci, najdu jí všude, mohu si vybrat z více oborů a určitě si najdu obor, který mě bude bavit. Nátlak trval docela dlouho a já mu nakonec podlehla a vystudovala jsem střední zdravotnickou školu. Po čase jsem se dozvěděla, že zdravotní sestřičkou chtěla být moje mamka, ale jelikož byla tenkrát jiná politická situace a mamka měla jednu 3 na vysvědčení, musela jít studovat na učeliště. Takže to bylo jasné, mamka si chtěla splnit své sny alespoň díky tomu, že se sestřičkou jednou stanu já. Již na škole jsem v této práci našla zalíbení a smysl a teď mohu zpětně poděkovat své mamce, že mě vedla tímto směrem. Po ukončení základní školy přece jen málo který dospívající ví, co by chtěl v životě dělat a jakým směrem by se chtěl ubírat, takže nějaké nasměrování ze strany rodičů je alespoň občas pozitivní. Díky, mami!


Jelikož se v době mého studia na střední škole měnila i celá koncepce studia na zdravotní sestru, studovala jsem obor zdravotnický asistent, nyní přejmenovaný na praktická sestra. Zdravotnický asistent (praktická sestra) má trochu menší kompetence než všeobecná sestra a také nižší platové ohodnocení, takže bylo jasné, že pokud chci být plnohodnotnou a samostatně pracující sestrou, musím si dodělat ještě vysokou školu. S vysokou školou jsem nezačínala hned po maturitě, nejdřív jsem nějakou dobu pracovala a před studiem všeobecné sestry jsem si odskočila ještě vystudovat obor sociální pedagogika na Univerzitě Karlově, který jsem absolvovala minulý rok. Po prvním ročníku pedagogiky jsem začala zároveň studovat obor všeobecná sestra, takže jsem dva roky studovala dva bakalářské obory najednou. Obor všeobecná sestra jsem dokončila letos v červnu, jupí! A jelikož jsem člověk, co jen tak neposedí a nějak si nedokážu představit, že bych teď měla chodit již jen do práce a neposouvat se dál, zkouším další výzvu - medicínu. Tak třeba tady jednou bude článek s názvem "Jak jsem se stala doktorkou"... Je mi čtvrt století a konečně vím, čím chci být až vyrostu.
 


Komentáře

1 medickaz1lf medickaz1lf | Web | 22. července 2018 v 11:16 | Reagovat

Máš teda můj obrovský obdiv! :) Letos taky nastupuju do 1. ročníku na medicínu. Moc ráda budu tvoji cestu sledovat :)

2 Nails from Czech - Lucie Nails from Czech - Lucie | E-mail | Web | 31. července 2018 v 14:27 | Reagovat

Tomu říkám odhodlání :) Zbývá ti i nějaký čas koukat na doktorské seriály? Zajímalo by mě, které stojí za to. A rozhodně se těším na další články :)

3 zachranarPetr zachranarPetr | E-mail | 1. srpna 2018 v 2:39 | Reagovat

Ahoj, je super, že ses tak rozhodla. Vlastně máme stejný záměr. Je mi 30+ a na medinu se také chystám, ale nejprve si dám nultý ročník, protože jsem už taky nějakou dobu ze školy. Můj cíl je LFP, tak se možná potkáme. :)

4 Sestřička medička Sestřička medička | 23. srpna 2018 v 18:54 | Reagovat

Díky všem za kladné ohlasy! :-) Na doktorské seriály se nestíhám koukat a popravdě mě televize ani moc nebaví, takže nemohu žádné doporučit.
Petře, tobě přeji, ať ti to odhodlání vydrží a třeba se brzy na fakultě potkáme. :-)

5 Kristýna Kristýna | 27. srpna 2018 v 12:40 | Reagovat

Ahoj, sestřičko medičko, byla příprava na přijímací zkoušky pro tebe hodně náročná? Přeci jen 3 profilové předměty o určitém rozsahu...Jak ses připravovala, navštěvovala jsi nějaký přípravný kurz?
Děkuji za odpověď.

6 Sestřička medička Sestřička medička | 3. září 2018 v 8:47 | Reagovat

Ahoj Kristýno, já se právě na přijímačky vůbec nepřipravovala. Původně jsem to jela jen zkusit, když jsem tam vezla kamarádku. Takže se to muselo stát nějaký zázrakem. Znám ale hodně lidí, co chodili rok do nějakého přípravného kurzu či se fakt hodně připravovali. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama